Page

Біллона та УЗВ

«Біллона» та УЗВ

Міжнародне екологічне об’єднання «Біллона» підтримує УЗВ, оскільки ми вважаємо, що подолання глобального потепління без нього неможливе. «Біллона» стала однією з перших неурядових організацій, яка почала сприяти впровадженню УЗВ двадцять років тому, і продовжує цим займатись на глобальному рівні по сьогоднішній день. Офіс  організації “Bіллона Європа” знаходиться в Брюсселі, Бельгія, а основна діяльність здійснюється Групою екологічних експертів з питань УЗВ.

У розділі Бібліотека нашого веб-сайту Ви знайдете ряд звітів, досліджень та статей про УЗВ та інші дотичні питання, що стосуються технологій та розробки нормативно-правової бази. Крім цього, Міжнародне екологічне об’єднання «Біллона» займає посаду Заступника голови та керує кількома напрямками діяльності Технологічної платформи Європейської комісії, присвяченої УЗВ, – Платформи з нульовим викидом.

Неурядові організації з питань захисту навколишнього середовища мають різне відношення до УЗВ. Більшість великих екологічних неурядових організацій має позитивне ставлення або ж займає позицію «вибору меншого зла». Відмінність поглядів неурядових організацій, що здійснюють діяльність у сфері екології, може збити з пантелику громадськість, однак Міжнародне екологічне об’єднання «Біллона» переконане, що заперечення ролі УЗВ:

  • Перешкоджатиме досягненню цілі щодо обмеження глобального потепління до 2°C у цьому столітті, що може призвести до втрати єдиного шансу попередити неконтрольовану зміну клімату.
  • Зумовить різке збільшення витрат на боротьбу зі зміною клімату, які ведуть до ще більших витрат на адаптацію та прийняття тепліших кліматичних умов.
  • Відсторонить потенційних союзників у питанні проведення глибокої декарбонізації від промислових галузей, а також створить більші політичні перепони на шляху до структурних змін. УЗВ має критично важливе значення, якщо промисловість прагне вижити в рамках економіки, спрямованої на скорочення викидів вуглецю.

Міжнародне екологічне об’єднання «Біллона» вважає, що УЗВ – це міст у майбутнє відновлюваної енергії, а успішне розгортання УЗВ – це передумова для уникнення найгірших наслідків глобального потепління. Цього можна досягнути лише у разі прийняття сміливих рішень промисловими та політичними лідерами.

  1. УЗВ – це не одна технологія, а комплексна інфраструктура, що включає обладнання з уловлювання, транспортування, трубопроводи, місця зберігання та, в ідеалі, CO2.
  2. УЗВ призначається не лише для енергетичного сектору: вона також стосується значної частини викидів таких енергоємних секторів, як виробництво сталі, цементу та скла, якої неможливо позбутись без УЗВ.
  3. УЗВ не протиставляється відновлюваним джерелам енергії: розгортання УЗВ не бореться з використанням горючих корисних копалинах та неконтрольованими викидами CO2.

Для отримання більш детальної інформації, прочитайте брошури Чому УЗВ та Вирішення проблеми зміни клімату за допомогою УЗВ.