News

Норвегія стала першою індустріальною країною, що ратифікувала Паризьку угоду

ThinkstockPhotos-491310438

Publish date: June 24, 2016

Written by: Larisa Bronder

Норвезький посол передав ратифікаційні документи Секретаріату ООН, випередивши тим самим Францію у процедурі формальної ратифікації Угоди.

Норвегія стала першою індустріальною країною, що формально ратифікувала Паризьку угоду, після того, як в понеділок посол цієї країни передав «ратифікаційні документи» Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Це означає, що Норвегія випередила Угорщину і Францію, які формально ухвалили угоду в межах власних законодавств, проте ще не передали власні ратифікаційні документи Секретаріату з тієї причини, що їхнє членство в ЄС зобов’язує їх очікувати того моменту, коли всі інші країни Союзу будуть готові формально ратифікувати угоду єдиним блоком.

Минулого тижня парламент Норвегії проголосував за ратифікацію угоди разом з узгодженням плану, відповідно до якого країна повинна перестати викидати вуглець в атмосферу до 2030 року, на два десятиліття раніше, ніж заплановано.

Flag of Norway

Хоча ця держава не є членом Європейського Союзу, Міністр клімату і навколишнього середовища Норвегії Відар Хельгесен заявив, що метою країни є спільна імплементація цієї угоди з ЄС для того, щоб досягти її кліматичних цілей до 2030 року. «Це надає нам міцні, зобов’язуючі та передбачувані європейські положення, з якими ми зможемо працювати, рухаючись у напрямку досягнення нашої мети по скороченню викидів парникових газів на 40 відсотків», зазначено у заяві.

Раніше цього місяця ЄС розпочала процес формальної ратифікації єдиним блоком, наголошуючи на тому, що її мета – якомога швидше завершення цього процесу.

Угоду формально ратифікували 18 країн, що викидають в атмосферу 0,18% світового обсягу парникових газів – це, зокрема, Сомалі, Палестина та малі острівні держави.

Для того, щоб Паризька угода набула чинності, необхідно, щоб її ратифікували 55 країн, що сумарно викидають в атмосферу не менш ніж 55 відсотків газів.

Низка великих країн, серед яких Сполучені Штати, Китай та Індія вже оголосили про власне бажання ратифікувати угоду до кінця року, прагнучи офіційно ратифікувати Угоду до завершення строку повноважень Президента Обами наступного січня.

Публікація підготовлена за матеріалами http://www.businessgreen.com